פרסומים

פרסים בין-לאומיים

זכייה בפרס דוקטורט.jpg
פוסטר.PNG

בכנס הפרעות הקשב העולמי שנערך בפורטוגל בשנת 2019, זכה המחקר שהובלתי במקום הראשון מבין 295 מחקרים מ 64
מדינות שהתחרו.

מהעיתונות

קורונה.PNG
אכילה לא בריאה.PNG
סטיגמות.PNG
הארץ להיבדק.PNG
גלובס.jpg
הארץ7.jpg
ככע.png
עותק של הארץ7 (1).jpg
הפרעת קשב במבוגרים.PNG
xnet.PNG
מערכות יחסים.PNG
למה הוא אוכל ככה.PNG
יתרון בעבודה.PNG
צילום מסך 2021-07-07 210800.png
עותק של הארץ7 (2).jpg
עותק של הארץ7 (3).jpg

פודקאסטים

פודקאסט מעלה בטוב עם דנה רגב: אנשי הקשב – מופרעים או יזמים?

פודקאסט זה מעסיק אותי - חיים טוב עם הפרעת קשב

ראיון רדיו בתוכנית "כאן מורשת"

WhatsApp Image 2021-04-21 at 07.49.49.jp

שלושה שיודעים (כאן) - הפרעת קשב עם דודו ארז

ראיון ברדיו
00:00 / 07:59
שלושה שיודעים.jpg

הרצאות חיות

מרצה באוניברסיטה העברית

לוגו העברית.png

מאמרים אקדמאיים

במחקר זה 60 סטודנטים (29 מהם בעלי הפרעת קשב) מילאו שאלון תדירות מזון מקיף (FFQ) הכולל 119 פריטי מזון. עבור כל אחד מהם דיווחו את תדירות הצריכה היומית. לאחר מכן חולקו המזונות לבריאים ולא בריאים על פי המדריך של ארגון הבריאות העולמי (WHO).
נמצא כי סטודנטים עם ובלי הפרעת קשב צרכו כמות דומה של קלוריות ומספר מנות מזון ביום.
אולם, הסטודנטים בעלי הפרעת קשב צרכו יותר פריטים שאינם בריאים, בעוד שיחס הפוך נמצא אצל קבוצת הביקורת (צרכו יותר פריטים בריאים).

במחקרים קודמים נמצא כי בחירות מזון שאינו בריא מוגברות ב"מצבים חמים" ("Hot states"), כאשר ניתן לראות, להריח ולגעת בפריטי המזון. אי לכך במחקר זה נבדקה השפעת רמזי האטרקטיביות והנוחות ב"מצבים חמים" בחיי היום-יום. כך, נבדקו בחירות המזון בקפיטריה, שם נצפו ונשאלו 427 סטודנטים (193 מהם בעלי הפרעת קשב) מה בחרו לקנות לאכול. גם במחקר זה, בעלי הפרעת קשב בחרו לקנות מזונות פחות בריאים, כאשר תוצאות הפוכות נמצאו אצל קבוצת הביקורת (73% מבעלי הפרעת קשב בחרו במזון הפחות בריא, לעומת 25% בלבד בקבוצת הביקורת).  

בנוסף, במחקר זה פורסם במשך 8 ימים פריט מזון בריא (כריך ביצה), ובמשך 8 ימים אחרים פורסם פריט מזון שאינו בריא (כריך גבינת שמנת). כך, הוצב שלט ססגוני אשר מבליט את האטרקטיביות של הכריך, והוא מוקם באזור נוח לאיסוף ובגובה העיניים.
נמצא כי רק בעלי הפרעת קשב הושפעו מפרסום הכריכים ורכשו אותם יותר מאלו ללא הפרעת קשב. יתרה מכך, אחוז המזונות הבריאים אותם צרכו בעלי הפרעת קשב עלה (הוכפל) בימים בהם פורסם הכריך הבריא (בהשוואה לימים בהם לא פורסם).

מאמר 2.PNG
מאמר 1.PNG

במחקר זה נבחנה ההתנהגות נוכח רמזי אטרקטיביות ונוחות סביבתיים של פריטי המזון. הוצגו ל-172 נבדקים (59 מהם בעלי הפרעת קשב) תמונות של שמונה פריטי מזון שונים, בריאים ולא בריאים, והם נתבקשו לדווח עד כמה היו רוצים לצרוך אותם. בנוסף, נערכה מניפולציה על מידת האטרקטיביות והנוחות של המזונות. כך, עבור כל פריט מזון צולמו והוצגו 4 תמונות (לפי החלוקה הבאה: אטרקטיבי ונוח, אטרקטיבי ולא נוח, לא אטרקטיבי ונוח, לא אטרקטיבי ולא נוח).
תוצאות המחקר גילו כי כלל המשתתפים דיווחו שהם היו רוצים לצרוך את פריטי המזון שהוצגו באופן אטרקטיבי ונוח, יותר מאותם פריטי המזון כאשר אלו הוצגו באופן פחות אטרקטיבי ונוח. לא נמצאו הבדלים בין משתתפים עם וללא הפרעת קשב במידת ההשפעה של רמזי האטרקטיביות והנוחות בתמונות.

מאמר 3.PNG